Slavnostní otevření přírodní učebny Pastviska

22. 9. 2023

Během letošního roku se nám ve spolupráci s Ekocentrem Rojko a Základní školou Spolu z Nového Města povedlo úspěšně zrealizovat myšlenku přírodní učebny a vytvořit tak místo, které kloubí nejen zájmy ochrany přírody, ale slouží také dětem z výše zmiňovaných škol jako učebna pro praktické bádání, či široké veřejnosti k vycházkám a relaxaci. Nyní nastal čas, aby starostka obce Věcova, Jaroslava Bobková, slavnostně přestřihla pásku a místo tak pro všechny oficiálně otevřela. Tato událost proběhne ve středu 18. října od 13:30 na Odranci přímo v přírodní učebně (GPS: N 49°36.567238', E 16°8.25895'). Zváni jsou všichni, jež mají chuť strávit s námi a vodníkem Vosolbrčkem pohodové středeční odpoledne v krásné přírodě nové učebny.

Projekt byl finančně podpořen z grantového programu Zelené oázy, který vyhlašuje Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika.

Velký dík patří také AOPK ČR -  správa CHKO Žďárské vrchy a obci Věcov za skvělou dlouholetou spolupráci a finanční podporu.