Zpět na aktuality

Dobrovolnické kosení ve Štursově sadu

6. 6. 2023

Cítíte tu vůni pokosené trávy? Tak to cítíte zcela správně…tradiční kosící a hrabací dobrovolnická akce ve Štursově sadu je totiž za dveřmi. Začínáme v pátek 23. června cca v 17:00 přímo ve Štursově sadu (GPS souřadnice: 49.6313133N, 16.1361808E) a pokračujeme až do odpoledních sobotních hodin. Přijďte jen v pátek nebo jen v sobotu nebo na oba dny.

Cílem celé akce je posekat a pohrabat třešňový sad v malebné krajině Sněženska. Můžete to zároveň pojmout jako příležitost vyzkoušet si kosení kosou. Takže kosu sebou :-)

Kromě práce na vás samozřejmě čeká příjemná atmosféra, posezení pod hvězdami s opékáním buřtů, kupa dotěrného hmyzu a spousta dalších nezapomenutelných zážitků.

Sebou si vezměte vhodné pracovní oblečení, pití a něco k snědku na oheň a k ohni.

Pokud jste rozhodnuti přijít potrápit tělo, povzbudit ducha i třešňový sad budeme rádi, když se nám dopředu ozvete emailem na mareckova@sdruzenikrajina.cz nebo telefonem na 775 239 691. Zájemci o přespání informujte se, prosím, taktéž na výše zmíněném emailu či tel. čísle.

Těšíme se na viděnou!


Zpět na aktuality

Více o nás

Zjistěte co děláme

Hlavní činností je sečení podmáčených luk s výskytem vzácných druhů rostlin a živočichů. Ve spolupráci s místním farmářem louky také vypásáme. Vedle toho budujeme tůně, vysazujeme stromořadí, věnujeme se odborné činnosti. Poměrně čerstvě se zabýváme tvorbou regionálního osiva pro louky Žďárských vrchů. Do naší činnosti zapojujeme širokou veřejnost. Aby naše působení bylo dlouhodbě stabilní, fungujeme jako pozemkový spolek a k obhospodařovaným pozemkům získáváme právní vztahy.

Číst více

Kdo jsme

Sdružení Krajina je spolek sdružující lidi se zájmem o přírodu a krajinu a její praktickou ochranu.

Více o nás

Podpořte nás

Finanční podpora
Chci vás podpořit

Dobrovolnictví
Chci vás podpořit

Další aktuality

Beseda se Sdružením Krajina v Novém Městě

Beseda se Sdružením Krajina v Novém Městě

Ve čtvrtek 7. 3. 2024 od 17h se s námi můžete potkat na besedě v kulturním domě v Novém Městě na Moravě.

Číst více
PF 2024

PF 2024

Pro tento rok se s Vámi loučíme.

Číst více
Vesmírný Spolubál

Vesmírný Spolubál

Spolubál, který letos nese téma Vesmírném, startuje v sobotu 2. prosince 2023 od 19:30 v Kulturním domě v Novém městě na Moravě.

Číst více

Jak nás můžete podpořit

Finanční podpora

I "malá" částka dokáže velké věci.

Chci vás podpořit

Dobrovolnictví

Péče o přírodu dává smysl...

Chci vás podpořit