Zpět na aktuality

Protáhneme těla ve Štursově sadu

10. 6. 2022

Tradiční kosící a hrabací akce ve Štursově sadu již klepe na dveře. Sejdeme se v pátek 24. června cca v 17:00 přímo ve Štursově sadu. Pokud se obáváte, že tam netrefíte, nezoufejte. Počkáme na vás kolem 17 hodiny u autobusové zastávky Líšná - u Hájenky.

Budeme sekat a hrabat třešňový sad v malebné krajině Sněženska. Pokud někdo vlastníte kosu a umíte to s ní, vemte ji a ukažte nám to :-) Šichtu rozpustíme v sobotu odpoledne, dle času a chuti každého jedince.

Kromě práce na vás samozřejmě čeká přátelská atmosféra, usměvaví lidé, příjemné povídání, opékáni buřtů, kupa srandy a dotěrného hmyzu a tak...

Sebou si vezměte vhodné pracovní oblečení, pití a něco k snědku na oheň a k ohni.

Pokud jste rozhodnuti přijít potrápit tělo a povzbudit ducha, budeme rádi, když se nám dopředu ozvete emailem na mareckova@sdruzenikrajina.cz nebo telefonem na 775 239 691.


Zpět na aktuality

Více o nás

Zjistěte co děláme

Hlavní činností je sečení podmáčených luk s výskytem vzácných druhů rostlin a živočichů. Ve spolupráci s místním farmářem louky také vypásáme. Vedle toho budujeme tůně, vysazujeme stromořadí, věnujeme se odborné činnosti. Poměrně čerstvě se zabýváme tvorbou regionálního osiva pro louky Žďárských vrchů. Do naší činnosti zapojujeme širokou veřejnost. Aby naše působení bylo dlouhodbě stabilní, fungujeme jako pozemkový spolek a k obhospodařovaným pozemkům získáváme právní vztahy.

Číst více

Kdo jsme

Sdružení Krajina je spolek sdružující lidi se zájmem o přírodu a krajinu a její praktickou ochranu.

Více o nás

Podpořte nás

Finanční podpora
Chci vás podpořit

Dobrovolnictví
Chci vás podpořit

Další aktuality

Beseda se Sdružením Krajina v Novém Městě

Beseda se Sdružením Krajina v Novém Městě

Ve čtvrtek 7. 3. 2024 od 17h se s námi můžete potkat na besedě v kulturním domě v Novém Městě na Moravě.

Číst více
PF 2024

PF 2024

Pro tento rok se s Vámi loučíme.

Číst více
Vesmírný Spolubál

Vesmírný Spolubál

Spolubál, který letos nese téma Vesmírném, startuje v sobotu 2. prosince 2023 od 19:30 v Kulturním domě v Novém městě na Moravě.

Číst více

Jak nás můžete podpořit

Finanční podpora

I "malá" částka dokáže velké věci.

Chci vás podpořit

Dobrovolnictví

Péče o přírodu dává smysl...

Chci vás podpořit