Regionální luční směs Žďárské vrchy I - projekty / probíhající - Sdružení Krajina - občanská organizace pro ochranu přírody

Novinky emailem

Vaše e-mailová adresa:

Opište prosím písmena z obrázku:

Regionální luční směs Žďárské vrchy I

Zvětšit

Sdružení Krajina v rámci svých aktivit zaznamenalo poptávku po osivu regionální luční směsi pro oblast Žďárských vrchů, která na trhu bohužel není. Vyhledalo a oslovilo relevantní partnery s nabídkou spolupráce na projektu vytvoření regionální luční směsi Žďárské vrchy.

V rámci projektu bude probíhat sběr semen vytipovaných druhů - kopretina bílá, krvavec toten, kohoutek luční, rdesno hadí kořen, kokrhel menší, tomka vonná a třeslice prostřední, a zajištěny pozemky vhodné pro založení matečnic.

Projekt je realizován díky podpoře Českého svazu ochránců přírody v rámci programu „Ochrana biodiverzity“.

Na projektu spolupracujeme s AOPK, RP Správa CHKO Žďárské vrchy. AOPK ČR nabídla odbornou garanci projektu, vytypování zdrojových ploch a zájmových druhů.

Spolupracujeme též se společností Agrostis trávníky, s.r.o. , která nám nabídla možnost konzultací ohledně založení matečnic a pěstování některých druhů a nabídla spolupráci při čištění a výkupu osiva.

O vytvoření regionální luční směsi projevilo zájem i městem Žďár nad Sázavou, které zamýšlí revitalizovat pozemky ve vlastnictví města a prosazovat jejich šetrné obhospodařování, kam spadá například zatravňování svažitých pozemků, ideálně regionální travní směsí.

<< Zpět

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitKtraj VysočinaPardubický krajZvětšitNadace VIANadace VeronicaStátní fond životního prostředíZvětšit